Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie
Akceptuje
Zadzwoń +48 735 989 959
lub
Zapisz się na wizytę

Clear Aligner

Clear Aligner
czas zabiegu
co miesiąc wizyta
ilość powtórzeń
900 zł / m-c leczenia jednym łukiem
cena

Szyny Clear Aligner

Korygowanie wad zgryzu przy pomocy przezroczystych szyn (nakładek) znane jest już w ortodoncji od wielu lat. Największe postępy w tym zakresie poczyniły firmy amerykańskie. Opracowane przez nich systemy w wielu przypadkach okazały się skuteczne. Posiadały jednak kilka wad. Przede wszystkim były bardzo drogie, za drogie jak na możliwości polskich pacjentów. Oprócz tego cały proces leczenia planowany był za granicą i do tego planu, zagranicą wykonywany był zestaw szyn na cały przebieg leczenia. W tej sytuacji zmiana sposobu leczenia, czy nawet minimalna jego korekta przez lekarza ortodontę była praktycznie nie możliwa.

Unowocześnioną koncepcje leczenia, eliminującą powyższe wady opracował pochodzący z Korei Południowej  dr Tae Weon Kim, a rozpowszechniła ją niemiecka firma Scheu Dental. System ten nazwany został Clear Aligner. W praktyce najbardziej sprawdził się on przy korygowaniu wad zgryzu u pacjentów dorosłych. Poniżej podajemy kilka uwag istotnych z punktu widzenia lekarza i pacjenta.

Skuteczne leczenie w dużej mierze uzależnione jest od dokładności pomiarów i prawidłowej jakości szyn , doświadczonego lekarza i technika wykonującego szyny . Klinika Moreno od lat współpracuje w tej materii z liderem pośród techników , wykonujących  szyny Clear Aligner .

Klinika Moreno jest kliniką ortodontyczną ,która uzyskała licencje od firmy Scheu Dental.

System Clear Aligner:

 • Jest to metoda korygowania wad zgryzu przy pomocy przeźroczystych szyn (nakładek), indywidualnie dopasowanych do zębów pacjenta, uwzględniających odpowiednie przesunięcie zębów
 • w trakcie jednej wizyty pacjent otrzymuje od lekarza komplet trzech szyn o różnej grubości. Po ich kolejnym noszeniu pojawia się do lekarza na kolejną wizytę i otrzymuje następny komplet szyn.
 • Szyny Clear Aligner wykonywane są w licencjonowanych gabinetach ortodontycznych  i pracowniach ortodontycznych w oparciu o wyniki pomiaru wychylenia zębów i ich analizę cyfrową. Na każdym etapie wykonania szyn uwzględnione mogą być sugestie lekarza prowadzącego pacjenta.
 • Przebieg leczenia kontrolowany jest przez lekarza co trzy – cztery tygodnie w trakcie każdej wizyty może on zostać skorygowany przez lekarza
 • Efektywność leczenia uzależniona jest od intensywności używania szyn
 • Leczenie jest bezbolesne, nieinwazyjne i dobrze tolerowane przez pacjentów
 • Szyny w dużej ilości przypadków zastępują aparaty stałe i ruchome
 • Można nimi leczyć wiele wad ortodontycznych, np.: silne stłoczenie zębów, głęboki zgryz, diastemę i zgryz krzyżowy
 • Leczeniem mogą zostać objęci pacjenci, którzy ze względów estetycznych do tej pory nie zdecydowali się na aparaty stałe
 • Proces leczenia musi być zakończony ustabilizowaniem pozycji przesuniętych zębów. Okres retencji trwa zasadniczo dwukrotnie dłużej niż aktywny czas leczenia ortodontycznego. W okresie retencji zalecany jest retainer osamu.

W odczuciu pacjentów leczenie wad zgryzu systemem Clear Aligner posiada następujące zalety:

 • Szyny są przeźroczyste, a przez to niewidoczne w ustach pacjenta
 • Są wykonane z materiałów biokompatybilnych, nie powodujących uczulenia w trakcie noszenia szyn
 • Nie wpływają ujemnie na jakość mówienia i pozwalają się śmiać
 • Dają duży komfort w czasie noszenia, gdyż są gładkie i nie posiadają wystających elementów metalowych
 • Szybko i łatwo dają się wyjmować i ponownie zakładać, np. w czasie jedzenia, picia ciepłych napojów i do umycia
 • Są łatwe w utrzymaniu w czystości
 • W krótkim okresie czasu skutecznie korygują wadę zgryzu
 • Są korzystne cenowo w stosunku do innych sposobów leczenia

Aby korygowanie wad zgryzu mogło zakończyć się pełnym sukcesem sugerujemy następująca procedurę postępowania:

 1. Konsultacja z pacjentem
  W jej trakcie oceniamy czy leczenie szynami Clear Aligner może okazać się skuteczne oraz przedstawiamy pacjentowi przebieg leczenia i jeśli to możliwe, ocenić przewidywany czas leczenia oraz jego koszt.
 2. Pobranie wycisku
  Do wykonania szyn potrzebny jest wycisk żuchwy i szczęki. W oparciu o pierwszy wycisk wykonywany jest set up łuków zębowych, analiza cyfrowa przy pomocy specjalnego programu komputerowego oraz symulacja wyniku końcowego. Pozwala to na dokładne wyliczenie ilości szyn potrzebnych do zlikwidowania wad zgryzu, określenie czasu leczenia oraz oszacowanie kosztu leczenia.
 3. Wykonanie szyn
 4. Oddanie pacjentowi szyn i rozpoczęcie leczenia
  Wizyty pacjenta powinny odbywać się co 3-4 tygodnie. Podczas drugiej wizyty pacjent otrzymuje 3 szyny o grubościach: 0,5 mm, 0,625 mm, 0,75 mm. Nosi każdą kolejno przez okres 7-10 dni . Podczas kolejnej wizyty pobrane zostaną wyciski do wykonania następnego kompletu szyn, a jednocześnie kontroluje się postępy leczenia. Gdyby podczas którejś z wizyt okazało się, że potrzebne jest lepsze dopasowanie lub aktywacja szyn, można tego dokonać przy pomocy czterech rodzajów kleszczy, różniących się końcówkami. W zależności od potrzeb można nimi wykonać butony, zaczepy ułatwiające pacjentowi zdejmowanie szyn i punkty retencyjne.
 5. Stabilizacja zębów w nowej pozycji
  Okres retencji uzależniony jest od ilości przesuniętych zębów, rodzaju tych zębów oraz od tego, czy nastąpiła zmiana zgryzu. Zasadniczo trwa on dwukrotnie dłużej niż trwał okres aktywnego leczenia. Zaletą proponowanych przez nas retainerów jest to, że są one bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów, są niewidoczne i nie przeszkadzają podczas mówienia i jedzenia.

Kalkulator rat

0 zł

wartość raty

Obliczenia dokonywane za pomocą kalkulatora są symulacją i nie stanowią oferty handlowej.

Oblicz ratę

Rezerwacje

Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i zapisz się na wizytę w naszym systemie rezerwacji

Zapisz się na wizytę
Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i...
Zapisz się na wizytę