Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie
Akceptuje
Zadzwoń +48 735 989 959
lub
Zapisz się na wizytę

BOTOX

Botox – wskazania stomatologiczne i ortodontyczne

Uśmiech dziąsłowy (Gummy smile)

Uśmiech nieodzownie związany jest z estetyką twarzy. Niezwykle ważne jest, aby był piękny i harmonijny. Na to piękno składa się wygląd ust i ich kształt. Ważne jest także ułożenie dynamicznego uśmiechu oraz wielkość, kształt, kolor i ułożenie zębów. Wszystkie te elementy wpływają całościowo na ich piękno.

Podczas uśmiechania się w warunkach prawidłowych mięśnie mimiczne twarzy pociągają wargę górną jednocześnie do góry i do boku. Odsłaniają estetycznie zęby górne, pokazują tym samym maksymalnie brodawkę dziąsłową i około 2-3 mm dziąsła. W sytuacji kiedy mięśnie mimiczne zbyt mocno jednostronnie lub obustronnie pracują, pociągając zbytnio wargę górną, odsłaniają tym samym zbyt wiele nieestetycznego dziąsła. Ukazują w ten sposób uśmiech dziąsłowy,

W przypadku obustronnego uśmiechu dziąsłowego mięsień jarzmowy większy jest obustronnie na tyle silny, że nadmiernie podnosi wargę górna po obu stronach twarzy. W przypadku asymetrii pacjent unosi wtedy jeden kącik zdecydowanie wyżej aniżeli kącik przeciwstawny. Asymetryczny uśmiech z upływem czasu przyczynia się do powstania dynamicznej zmarszczki w okolicy . Korekcja defektu polega na użyciu 2-3 jednostek toksyny botulinowej w nadaktywny mięsień.

Przerost mięśnia żwacza

W terapii bruksizmu, botox wstrzykiwany jest w mięśnie żwacze, aby je częściowo osłabić. Nie ma to wpływu na żucie i uśmiechanie się.Usuwane jest silne napięcie mięśniowe i redukowany jest dyskomfort i ból.

Po upływie pewnego czasu, mięsień słabnie i kurczy się a szczęka jest mało wydatna .Zmienia się owal twarzy ,która wygląda młodziej i delikatniej ,znika kwadratowy kształt.

Leczenie  zgrzytania zębami odbywa się etapami i zazwyczaj trwa około 3 miesięcy. Niektórzy pacjenci, aby pozbyć się bruksizmu, wymagają jedynie 2 zabiegów a czasem zależnie jak silny jest mięsień i siła jego nacisku być może większa

liczba zabiegów.

Botox – wskazania medycyna estetyczna

  • Zmarszczki poprzeczne czoła
  • Kurze łapki
  • Lwia zmarszczka
  • Bródka
  • Zmarszczki „królicze” nosa
  • Nadpotliwość dłoni/stóp/pach

 

Rezerwacje

Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i zapisz się na wizytę w naszym systemie rezerwacji

Zapisz się na wizytę
Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i...
Zapisz się na wizytę