Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie
Akceptuje
Zadzwoń +48 735 989 959
lub
Zapisz się na wizytę

IMPLANTY

IMPLANTACJA  zęba to skomplikowany, ale skuteczny zabieg który pozwala na trwałe zastąpienie utraconego zęba. Oto jak przebiega taki proces:

 

1. KONSULTACJA I DIAGNOSTYKA: dokładna analiza i ocena stanu jamy ustnej oraz wykonanie badań diagnostycznych takich jak CBCT 3D czyli tomografia komputerowa, aby dokładnie ocenić strukturę kości.

2. PLANOWANIE LECZENIA : Na podstawie diagnozy opracowujemy spersonalizowany plan leczenia.Określa się miejsce wszczepienia implantu uwzględniając anatomię pacjenta.

3.  PRZYGOTOWANIE MIEJSCA POD IMPLANT: W czasie pierwszego etapu zabiegu następuje otwarcie dziąsła, odsłaniając kość. Następnie przygotowujemy otwór w kości pod implant, który jest precyzyjnie umieszczany.

4. WSZCZEPIENIE IMPLANTU: Implant zazwyczaj wykonany jest  z tytanu, jest umieszczany w przygotowanym wcześniej otworze w kości. Po wczepieniu dziąsła są zaszywane szwami.

5. OKRES GOJENIA : To kluczowy etap podczas ktorego implant łączy się z kością w procesie zwanym osteointegracją. Ten etap trwa kilka miesięcy zależnie czy dotyczy szczęki czy żuchwy.

6. MONTAŻ KORONY :  Po zakończeniu gojenia się implantu mocowana jest korona protetyczna, która dopasowana jest do reszty uzębienia. Korona jest wykonań z materiałów, które imitują naturalny wygląd zęba.

 

 

Rezerwacje

Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i zapisz się na wizytę w naszym systemie rezerwacji

Zapisz się na wizytę
Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i...
Zapisz się na wizytę