Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie
Akceptuje
Zadzwoń +48 735 989 959
lub
Zapisz się na wizytę

IMPLANTY

ETAPY LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO :

FAZA 1 Ekstrakcja zęba  & wprowadzenie implantu. Czas pomiędzy ekstrakcją zęba a wprowadzeniem implantu ( implantów ) jest ustalany indywidualnie przez lekarza dla każdego pacjenta.

FAZA 2 Obejmuje gojenie i jej czas zalęzny jest od miejsca implantacji. Dla szczęki trwa ok. 4-5-6 miesięcy dla żuchwy trwa ok. 4-5 miesięcy. Ten czas również może się wydłużyć.Gojenie razy może potrwać do 3 tygodni. W tym czasie należy dbac o gigienę jamy ustnej, zeby , dziąsła i myć bardzo miękka szczoteczką, aż do czasu usunięcia szwów. Szwy zazwyczaj zdejmuje się pomiędzy 7- 14 dniem , jednakże ten czas może ulec skróceniu lub wydłużyć się w zależności od szybkości procesu gojenia.  Cały proces integracji implantu z kością jest bardzo istotny gdyż od właśnie tego procesu osteointegracji zależy przyszłość implantu w kości.

FAZA 3 Kontrolne badanie plus rentgen, potwierdzający ,że proces gojenia się zakończył i można przejść do zabiegu chirurgicznego odsłonięcia implantu i montażu na nim śruby która wygoi dziąsło po jego nacięciu podczas odsłaniania. KOlejno wykonywane będzie odpowiednie uzupełnienie protetyczne- korona protetyczna / most czy proteza zależnie od warunków pacjenta i oczekiwań estetyczno -funkcjonalnych. Na tym zakończy się cały proces leczenia implantologicznego.Celem jak najdłuższego utrzymania implantu w kości jest nieustanne utrzymanie jak najlepszej higieny jamy ustnej.

FAZA 4 Kontrole – należy regularnie co 6 miesięcy zgłaszać się na kontrole lekarskie

Rezerwacje

Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i zapisz się na wizytę w naszym systemie rezerwacji

Zapisz się na wizytę
Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i...
Zapisz się na wizytę