Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie
Akceptuje
Zadzwoń +48 735 989 959
lub
Zapisz się na wizytę

Aparat ortodontyczny dla dziecka

wizyty kontrolne co 6-8 tyg.
ilość powtórzeń
patrz cennik
cena

 

1.Czy leczenie aparatem boli ?

KM: Leczenie małym pacjentom nie przysparza dolegliwości bólowych i łatwo adaptują się do aparatu.

2.Czy leczenie aparatem ruchomym wykluczy noszenie aparatu ortodontycznego w przyszłości? 

KM: Leczenie ortodontyczne małego pacjenta jest inne dla każdego dziecka,więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dla jednego wykluczy dla drugiego aparat stały jest nieunikniony, a leczenie w okresie 7-9 przygotuje jego szczękę i żuchwę do kolejnego etapu na aparacie stałym. Często pacjenci pytają czy w takim razie jest sens noszenia aparatu ruchomego ,skoro i tak będzie miał stały? Czasem naprawdę warto a czasem proszę pacjenta by przyszedł za 6-8 miesięcy jeszcze raz na konsultację pokazać się z dzieckiem. Jest to bardzo indywidualne i ważne by nie przegapić tego czasu, szczególnie w wieku 7-9 lat.

3.Jak dbać o aparat ? Jak czyścić go ?

KM: Aparat przed założeniem do jamy ustnej należy przemyć szczoteczką i pastą do zębów. Często rodzice pytają czy ma znaczenia czy pasta ma fluor czy nie, otóż to bez znaczenia. Podobnie rodzaj szczoteczki. Jednakże z moich obserwacji wynika, iż obserwuję w lepszym stanie aparaty,które myte są szczoteczkami elektrycznymi dla dzieci. Aparat nienoszony, umyty wkłada się do pudełeczka ortodontycznego, jakie mały pacjent otrzyma wraz z aparatem. Zabezpieczamy go także przed zwierzętami;)by przypadkiem nie został zniszczony, a to się niestety zdarza często.

4.Jak długo trwa leczenie aparatem ruchomym?

KM: Tak naprawdę odpowiedz to rodzaj wady zgryzu dziecka. U dzieci u których jest tendencja do wysuwania żuchwy to dopiero początek długiej drogi ortodontycznej.

Kalkulator rat

0 zł

wartość raty

Obliczenia dokonywane za pomocą kalkulatora są symulacją i nie stanowią oferty handlowej.

Oblicz ratę

Rezerwacje

Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i zapisz się na wizytę w naszym systemie rezerwacji

Zapisz się na wizytę
Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i...
Zapisz się na wizytę