Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie
Akceptuje
Zadzwoń +48 735 989 959
lub
Zapisz się na wizytę

MEDYCYNA ESTETYCZNA & STOMATOLOGIA

30 minut
czas zabiegu
zależna od problemu
ilość powtórzeń
patrz zakładka cennik
cena

Medycyna estetyczna i stomatologia (leczenie interdyscyplinarne)

Jako Dyplomowany Lekarz Medycyny Estetycznej i lekarz dentysta -osoba zajmująca się stomatologią ,ortodoncją i medycyną estetyczną od lat, patrzę na twarz jako na całość .

Wszelkie braki zębowe , zmiany ortodontyczne czy chirurgiczne mają wpływ na rysy twarzy o czym informuję pacjenta, gdyż jako osoba wykonująca oba zawody,zależy mi by na tych obu polach medycyny ,działać synergistycznie i całościowo . Często nie zdajemy sobie sprawy, że BRAK ZĘBÓW ma wpływ na starzenie się dolnego piętra twarzy i nie tylko. Natomiast niezwykle istotny z punktu widzenia estetyki twarzy, i jej harmonii , piękna jest stan zębów i kości ,gdyż brak zębów powoduję zanik kości, zmiany w obrębie tkanek miękkich twarzy i tym samym szybsze starzenie twarzy.

Jakie zmiany na twarzy? 

  • węższe usta
  • pogłębione bruzdy nosowo-wargowe
  • starczy wygląd twarzy

Istotny jest podział twarzy na trzy piętra: górne, środkowe i dolne.Każde z nich powinno być jednakowej wielkości, bo tylko wtedy twarz jest jak najbardziej harmonijna. Jakakolwiek różnica w wielkości któregokolwiek z pięter twarzy niekorzystnie wpływa na twarz.

U osób, które straciły zęby w żuchwie czy szczęce z biegiem czasu dochodzi do zaniku kości. Ich brak lub obniżona wysokość zębów (starte zęby, zaciskanie zębów, bruksizm, nieprawidłowo odbudowane) prowadzą do silnego zmniejszenia wymiaru pionowego twarzy, zmniejszając dolny jego odcinek.Starzenie dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zaniedbana jama ustna ,braki zębowe, które w żaden sposób nie zostały odbudowane, to nie jest tylko kwestia estetyki, którą się akceptuję bardziej lub mniej. Ma to znaczący wpływ na starczy wygląd twarzy.

 

 

Leczenie rozpoczniemy badaniem twojego stanu uzębienia ,wykonaniem zdjęcia rentgenowskiego  ,tak by ocenić stan kości,a  potem zaplanować dobrze leczenie pod kątem protetycznym ,implantologicznym czy ortodontycznym w taki sposób, by odbudować prawidłową wysokość odcinków twarzy . Następnie dopiero wskazane będzie uzupełnienie braków w obrębie tkanek miękkich np. ( wypełnienie ust kwasem hialuronowym) czy inny zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

Estetycznie trudno jest poprawić wielkość czy kontur ust, które nie mają podparcia kostno-zębowego z powodu braku zębów. Podobnie dzieje się z bruzdami nosowo – wargowymi, które pogłębiają się i poprawianie ich w takim przypadku jedynie medycyną estetyczną może być mało satysfakcjonujące  zarówno lekarza jak i pacjenta.

Zapraszamy na konsultacje i leczenie interdyscyplinarne.

 

 

Kalkulator rat

0 zł

wartość raty

Obliczenia dokonywane za pomocą kalkulatora są symulacją i nie stanowią oferty handlowej.

Oblicz ratę

Rezerwacje

Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i zapisz się na wizytę w naszym systemie rezerwacji

Zapisz się na wizytę
Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i...
Zapisz się na wizytę