Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie
Akceptuje
Zadzwoń +48 735 989 959
lub
Zapisz się na wizytę
30 minut
czas zabiegu
zależna od problemu
ilość powtórzeń
konsultacja 150 zł
cena

Jako Dyplomowany Lekarz Medycyny Estetycznej i osoba zajmująca się stomatologią ,ortodoncją i medycyną estetyczną od lat, patrzę na twarz jako na całość .

Wszelkie braki zębowe , zmiany ortodontyczne czy chirurgiczne mają wpływ na rysy twarzy o czym informuję pacjenta, gdyż jako osoba wykonująca oba zawody,zależy mi by na tych obu polach medycyny ,działać synergistycznie i całościowo . Często nie zdajemy sobie sprawy, że BRAK ZĘBÓW ma wpływ na starzenie się dolnego piętra twarzy i nie tylko. Natomiast niezwykle istotny z punktu widzenia estetyki twarzy, i jej harmonii , piękna jest stan zębów i kości ,gdyż brak zębów powoduję zanik kości, zmiany w obrębie tkanek miękkich twarzy i tym samym szybsze starzenie twarzy.

Jakie zmiany na twarzy ? 

-węższe usta

– pogłębione bruzdy nosowo-wargowe

-starczy wygląd twarzy

Istotny jest podział twarzy na trzy piętra: górne, środkowe i dolne.Każde z nich powinno być jednakowej wielkości, bo tylko wtedy twarz jest jak najbardziej harmonijna. Jakakolwiek różnica w wielkości któregokolwiek z pięter twarzy niekorzystnie wpływa na  twarz.

 U osób, które straciły zęby w żuchwie czy szczęce z biegiem czasu dochodzi do zaniku kości. Ich brak lub obniżona wysokość zębów ( starte zęby , zaciskanie zębów ,bruksizm ,nieprawidłowo odbudowane ) prowadzą do silnego zmniejszenia wymiaru pionowego twarzy, zmniejszając dolny jego odcinek.Starzenie dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn .Zaniedbana jama ustna ,braki zębowe, które w żaden sposób nie zostały odbudowane, to nie jest tylko kwestia estetyki , którą się akceptuję bardziej lub mniej.Ma to znaczący wpływ na starczy wygląd twarzy.

Jeśli masz braki zębowe a jednocześnie masz wrażenie ,że twoja bródka staje się coraz bardziej uwydatniona lub  twoje usta robią się coraz węższe a nigdy wcześniej tak nie wyglądały, Jest to znak ,że trzeba poważnie o siebie zadbać.W takim przypadku konieczne i kluczowe będzie leczenie interdyscyplinarne twojego problemu.

Leczenie rozpoczniemy badaniem twojego stanu uzębienia ,wykonaniem zdjęcia rentgenowskiego  ,tak by ocenić stan kości,a  potem zaplanować dobrze leczenie pod kątem protetycznym ,implantologicznym czy ortodontycznym w taki sposób, by odbudować prawidłową wysokość odcinków twarzy . Następnie dopiero wskazane będzie uzupełnienie braków w obrębie tkanek miękkich np. ( wypełnienie ust kwasem hialuronowym) czy inny zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

Estetycznie trudno jest poprawić wielkość czy kontur ust, które nie mają podparcia kostno-zębowego z powodu braku zębów. Podobnie dzieje się z bruzdami nosowo – wargowymi, które pogłębiają się i poprawianie ich w takim przypadku jedynie medycyną estetyczną może być mało satysfakcjonujące  zarówno lekarza jak i pacjenta.

Zapraszam na konsultacje i leczenie interdyscyplinarne.

Katarzyna Moreno

Kalkulator rat

0 zł

wartość raty

Obliczenia dokonywane za pomocą kalkulatora są symulacją i nie stanowią oferty handlowej.

Oblicz ratę
Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i...
Zapisz się na wizytę