Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie
Akceptuje
Zadzwoń +48 735 989 959
lub
Zapisz się na wizytę

ORAL HYGIENE

60 minut
czas zabiegu
średnio raz na pół roku
ilość powtórzeń
230 zł
cena

 HIGIENA jamy ustnej

ORAL HYGIENE  

czyszczenie zębów (skaling + piaskowanie + polerowanie)

Dlaczego trzeba profesjonalnie czyścić zęby w gabinecie stomatologicznym?

Każdy chce mieć białe ,zdrowe zęby . Ale w tym przypadku nic samo nie przychodzi! Na to jak wyglądają nasze zęby ma wpływ wiele czynników. Nasza dieta ,nasze nawyki ,geny i to jak dbamy o higienę jamy ustnej w domu ale także zabiegi profesjonalne,jakim poddajemy się u dentysty. Płytka nazębna to otaczający zęby film składający się nagromadzonych w jamie ustnej bakterii ,resztek pokarmowych i śliny. W ciągu doby płytka jest miękka i łatwa do usunięcia przy pomocy szczotki i pasty do zębów.Niedostatecznie usunięta i pozostawiona po upływie 24 h mineralizuję się ,czyli twardnieje ,przekształcając się w twardy kamień. Powodując tym samym powstanie stanu zapalnego dziąseł ale także przebarwienia i nieświeży oddech. Dokładne oczyszczenie zębów wieczorem ,chroni je przed przykrymi konsekwencjami.

Zabieg czyszczenie zębów jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny

Natomiast piaskowanie, wykonywane po scalingu, usuwa osad, poleruje zęby, dzięki czemu są bielsze i bardziej lśniące. Usuwa również płytkę bakteryjną i powierzchniowe przebarwienia. Zabiegi te konieczne są przed wybielaniem zębów.

Jak postępować po czyszczeniu?

  • przez pierwszą godzinę po zabiegu należy powstrzymać się od jedzenia i picia
  • po zabiegu może się pojawić nadwrażliwość zębów,więc należy unikać spożywania bardzo zimnych, gorących i kwaśnych pokarmów
  • do końca dnia lepiej nic nie pić ani nie jeść nic co bawi (kawy, herbaty, barszczu, czerwonego wina, soku z czarnej porzeczki, soków marchwiowych, pomidorowych, z czarnych jagód itp.)
  • można używać przez pewien czas pasty do zębów wrażliwych, a także płukać jamę ustną płukanką ze zwiększoną zawartością fluoru. Zabieg fluoryzacji zmniejszy w dużym stopniu nadwrażliwość.
  • można jednorazowo zastosować płukankę z 1 łyżeczki 3% wody utlenionej w ¾ szklanki ciepłej wody.
  • w dniu wykonania zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów,dlatego że substancje zawarte w dymie papierosowym zakłócają proces prawidłowego gojenia.
  • jeśli nadwrażliwość zębów utrzymuje przez dwa tygodnie ,stosować mięciutką szczoteczkę i jedną z past na nadwrażliwość lub zgłosić się do gabinetu na profesjonalne zabiegi odwrażliwiania. Natomiast w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości lub niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarze

Kalkulator rat

0 zł

wartość raty

Obliczenia dokonywane za pomocą kalkulatora są symulacją i nie stanowią oferty handlowej.

Oblicz ratę

Rezerwacje

Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i zapisz się na wizytę w naszym systemie rezerwacji

Zapisz się na wizytę
Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i...
Zapisz się na wizytę