Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie
Akceptuje
Zadzwoń +48 735 989 959
lub
Zapisz się na wizytę
60 minut
czas zabiegu
średnio raz na pół roku
ilość powtórzeń
230 zł
cena

Dlaczego trzeba profesjonalnie czyścić zęby w gabinecie stomatologicznym ?

Każdy chce mieć białe ,zdrowe zęby . Ale w tym przypadku nic samo nie przychodzi! Na to jak wyglądają nasze zęby ma wpływ wiele czynników. Nasza dieta ,nasze nawyki ,geny i to jak dbamy o higiene jamy ustnej w domu ale także zabiegi profesjonalne,jakim poddajemy się u dentysty.

Płytka nazębna to otaczający zęby film składający się nagromadzonych w jamie ustnej bakterii ,resztek pokarmowych i śliny .

W ciągu doby płytka jest miękka i łatwa do usunięcia przy pomocy szczotki i pasty do zębów.Niedostatecznie usunięta i pozostawiona po upływie 24 h mineralizuję się ,czyli twardnieje ,przekształcając się w twardy kamień. Powodując tym samym powstanie stanu zapalnego dziąseł ale także przebarwienia i nieświeży oddech. Dokładne oczyszczenie zębów wieczorem ,chroni je przed przykrymi konsekwencjami.

Zabieg czyszczenie zębów jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.

Natomiast piaskowanie ,wykonywane po scalingu, usuwa osad, poleruje zęby, dzięki czemu są bielsze i bardziej lśniące. Usuwa również płytkę bakteryjną i powierzchniowe przebarwienia. Zabiegi te konieczne są przed wybielaniem zębów.

Jak postępować po czyszczeniu?
– przez pierwszą godzinę po zabiegu należy powstrzymać się od jedzenia i picia
– po zabiegu może się pojawić nadwrażliwość zębów,więc należy unikać spożywania bardzo zimnych, gorących i kwaśnych pokarmów .
– do końca dnia lepiej nic nie pić ani nie jeść nic co bawi (kawy, herbaty, barszczu, czerwonego wina, soku z czarnej porzeczki, soków marchwiowych, pomidorowych, z czarnych jagód itp.)
– można używać przez pewien czas pasty do zębów wrażliwych, a także płukać jamę ustną płukanką ze zwiększoną zawartością fluoru. Zabieg fluoryzacji zmniejszy w dużym stopniu nadwrażliwość.
– można jednorazowo zastosować płukankę z 1 łyżeczki 3% wody utlenionej w ¾ szklanki ciepłej wody.
– w dniu wykonania zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów,dlatego że substancje zawarte w dymie papierosowym zakłócają proces prawidłowego gojenia.
– jeśli nadwrażliwość zębów utrzymuje przez dwa tygodnie ,stosować mięciutką szczoteczkę i jedną z past na nadwrażliwość lub zgłosić się do gabinetu na profesjonalne zabiegi odwrażliwiania. Natomiast w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości lub niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i...
Zapisz się na wizytę