Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie
Akceptuje
Zadzwoń +48 735 989 959
lub
Zapisz się na wizytę

ORAL HYGIENE

60 minut
czas zabiegu
średnio raz na pół roku
ilość powtórzeń
od 300 zł
cena

 HIGIENA jamy ustnej- ORAL HYGIENE  

czyszczenie zębów (skaling + piaskowanie + polerowanie)

Dlaczego trzeba profesjonalnie czyścić zęby w gabinecie stomatologicznym?

Każdy chce mieć białe ,zdrowe zęby . Ale w tym przypadku nic samo nie przychodzi! Na to jak wyglądają nasze zęby ma wpływ wiele czynników. Nasza dieta ,nasze nawyki ,geny i to jak dbamy o higienę jamy ustnej w domu ale także zabiegi profesjonalne,jakim poddajemy się u dentysty. Płytka nazębna to otaczający zęby film składający się nagromadzonych w jamie ustnej bakterii ,resztek pokarmowych i śliny. W ciągu doby płytka jest miękka i łatwa do usunięcia przy pomocy szczotki i pasty do zębów.Niedostatecznie usunięta i pozostawiona po upływie 24 h mineralizuję się ,czyli twardnieje ,przekształcając się w twardy kamień. Powodując tym samym powstanie stanu zapalnego dziąseł ale także przebarwienia i nieświeży oddech. Dokładne oczyszczenie zębów wieczorem ,chroni je przed przykrymi konsekwencjami.

Zabieg czyszczenie zębów jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny

Natomiast piaskowanie, wykonywane po scalingu, usuwa osad, poleruje zęby, dzięki czemu są bielsze i bardziej lśniące. Usuwa również płytkę bakteryjną i powierzchniowe przebarwienia. Zabiegi te konieczne są przed wybielaniem zębów.

Jak postępować po czyszczeniu?

  • przez pierwszą godzinę po zabiegu należy powstrzymać się od jedzenia i picia
  • po zabiegu może się pojawić nadwrażliwość zębów,więc należy unikać spożywania bardzo zimnych, gorących i kwaśnych pokarmów
  • do końca dnia lepiej nic nie pić ani nie jeść nic co bawi (kawy, herbaty, barszczu, czerwonego wina, soku z czarnej porzeczki, soków marchwiowych, pomidorowych, z czarnych jagód itp.)
  • można używać przez pewien czas pasty do zębów wrażliwych, a także płukać jamę ustną płukanką ze zwiększoną zawartością fluoru. Zabieg fluoryzacji zmniejszy w dużym stopniu nadwrażliwość.
  • można jednorazowo zastosować płukankę z 1 łyżeczki 3% wody utlenionej w ¾ szklanki ciepłej wody.
  • w dniu wykonania zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów,dlatego że substancje zawarte w dymie papierosowym zakłócają proces prawidłowego gojenia.
  • jeśli nadwrażliwość zębów utrzymuje przez dwa tygodnie ,stosować mięciutką szczoteczkę i jedną z past na nadwrażliwość lub zgłosić się do gabinetu na profesjonalne zabiegi odwrażliwiania. Natomiast w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości lub niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarze

Kalkulator rat

0 zł

wartość raty

Obliczenia dokonywane za pomocą kalkulatora są symulacją i nie stanowią oferty handlowej.

Oblicz ratę

Rezerwacje

Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i zapisz się na wizytę w naszym systemie rezerwacji

Zapisz się na wizytę
Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i...
Zapisz się na wizytę