Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie
Akceptuje
Zadzwoń +48 735 989 959
lub
Zapisz się na wizytę
30 minut
czas zabiegu
zależna od problemu
ilość powtórzeń
od 700 zł
cena

Botox – wskazania stomatologiczne i ortodontyczne

  1. Uśmiech dziąsłowy (Gummy smile)
  2. Przerost mięśnia żwacza

Uśmiech dziąsłowy (Gummy smile)

Uśmiech nieodzownie związany jest z estetyką twarzy. Niezwykle ważne jest, aby był piękny i harmonijny. Na to piękno składa się wygląd ust i ich kształt. Ważne jest także ułożenie dynamicznego uśmiechu oraz wielkość, kształt, kolor i ułożenie zębów. Wszystkie te elementy wpływają całościowo na ich piękno.

Podczas uśmiechania się w warunkach prawidłowych mięśnie mimiczne twarzy pociągają wargę górną jednocześnie do góry i do boku. Odsłaniają estetycznie zęby górne, pokazują tym samym maksymalnie brodawkę dziąsłową i około 2-3 mm dziąsła. W sytuacji kiedy mięśnie mimiczne zbyt mocno jednostronnie lub obustronnie pracują, pociągając zbytnio wargę górną, odsłaniają tym samym zbyt wiele nieestetycznego dziąsła. Ukazują w ten sposób uśmiech dziąsłowy,

W przypadku obustronnego uśmiechu dziąsłowego mięsień jarzmowy większy jest obustronnie na tyle silny, że nadmiernie podnosi wargę górna po obu stronach twarzy. W przypadku asymetrii pacjent unosi wtedy jeden kącik zdecydowanie wyżej aniżeli kącik przeciwstawny. Asymetryczny uśmiech z upływem czasu przyczynia się do powstania dynamicznej zmarszczki w okolicy . Korekcja defektu polega na użyciu 2-3 jednostek toksyny botulinowej w nadaktywny mięsień.


Przerost mięśnia żwacza

W terapii bruksizmu, botox wstrzykiwany jest w mięśnie żwacze, aby je częściowo osłabić. Nie ma to wpływu na żucie i uśmiechanie się.Usuwane jest silne napięcie mięśniowe i redukowany jest dyskomfort i ból.

Po upływie pewnego czasu, mięsień słabnie i kurczy się a szczęka jest mało wydatna .Zmienia się owal twarzy ,która wygląda młodziej i delikatniej ,znika kwadratowy kształt.

Leczenie  zgrzytania zębami odbywa się etapami i zazwyczaj trwa około 3 miesięcy. Niektórzy pacjenci, aby pozbyć się bruksizmu, wymagają jedynie 2 zabiegów a czasem zależnie jak silny jest mięsień i siła jego nacisku być może większa liczba zabiegów.

Botox – wskazania medycyna estetyczna 

  1. Zmarszczki poprzeczne czoła
  2. Kurze łapki
  3. Lwia zmarszczka
  4. Bródka
  5. Zmarszczki „królicze” nosa
  6. Nadpotliwość dłoni / stóp / pach

Kalkulator rat

0 zł

wartość raty

Obliczenia dokonywane za pomocą kalkulatora są symulacją i nie stanowią oferty handlowej.

Oblicz ratę
Wybierz dogodny dzień oraz godzinę i...
Zapisz się na wizytę